Mustafa KARAOGLU

Karanlığı aydınlatmaktan korkma, elindeki ışığın yeter…

Kahraman Tazeoğlu / BAŞKA

Okunma Sayısı: 483

Merhabalar,

Kitapta temel olarak yalnızlık ve aşk acısı konu edilmiş…bizler biliyoruz ki yalnız değiliz ;)

Elmalılı M.Hamdi Yazır ‘ın bir sözü vardır; “…Şaşırtma beni, doğruyu söylet. Neş’eni duyur, hakikati öğret. Sen duyurmazsan, ben duyamam. Sen söyletmezsen, ben söyleyemem. Sen sevdirmezsen, ben sevemem. Sevdir bize hep sevdiklerini. Yerdir bize hep yerdiklerini. Yâr et bize erdirdiklerini…”

Herşeyin saygı, sevgi, anlayış ve hoşgörü ile düzeleceğine inanıyorum. Kitaptan beğendiğim bazı sözleri sizlerle paylaşmak istedim.

Sevgiyle kalın..

“buldukların, ararken kaybettiklerinden daha azsa, geri dönüp düşürdüklerini toplamalısın”

“Angut; ördekgillerden, tüyleri kiremit renginde, evcilleştirilebilen bir yaban su kuşudur. Bu kuşlar, tek eşli olarak yaşarlar ve ölen eşlerinin yanı başında, kendileri de ölene kadar beklerler. Bu kuşlar, ölen eşinin gözlerinden gözlerini ayırmaz; kendi ölümüne kadar yas tutarlar..Keşke insanlar da aşkı böyle yaşayabilseydi ve aşk angutluktur demek, küfür gibi gelmeseydi…”

“Nerede, neye, ne kadar susacağını bilmek, nerede, neye, ne kadar konuşacağını öğrenmekten daha zordur. Ben suskunluğumu kendine konuşma alanı yapanları değil, susuşumu ruh ikizi gibi görenleri arıyorum. Şimdi benimle susar mısınız? Ben sustukça çoğalıyorum, siz konuştukça azalıyorsunuz. Kendinizi tüketerek birikemezsiniz.”

Category: Kitaplar
  • ihyaca says:

    Yine çok güzel bir paylaşımdı.Angut kuşları hakkındaki bilgileri daha önce duymamıştım.Kainata bakan değil de gören gözlerle bakabilsek hiç bıkmadan okuyabileceğimiz bir kitap olduğunu farkederdik sanırım.Susmak güzeldir ama suskunluğu anlayıp paylaşabilecek kişileri bulmak zordur,bulunca kıymetini bilmeli insan.Allah razı olsun..

    06 Mayıs 2011 at 1:04 PM
  • mustafakaraoglu says:

    gerçekten öyle “suskunluğu anlayıp paylaşabilecek kişileri bulmak zor”, eskilere oranla şimdilerde biraz daha fazla zor oldu sanki.. şükretmek ve sahip olduklarımızın kıymetini bilmek gerek..değerli yorumlarınız için teşekkür ederim

    06 Mayıs 2011 at 1:46 PM

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

* Copy this password:

* Type or paste password here:

4,977 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress