Mustafa KARAOGLU

Karanlığı aydınlatmaktan korkma, elindeki ışığın yeter…

Spor Kardeşliktir!..

Okunma Sayısı: 348

Sizlerin de bildiği üzere, Fenerbahçe ve Trabsonspor arasında geçen şampiyonluk mücadelesi Fenerbahçe’nin şampiyonluğu ile son buldu. Her iki spor kulübüne de ligin son haftasına kadar sürdürmüş oldukları şampiyonluk mücadelesi ve yaşattıkları heyacandan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

Başlığa özellikle “spor kardeşlik” yazdım, öyle bir duruma geldik ki;  taraftarlar birbirine düşman gözüyle bakar oldu, neden bu öfke? neden bu düşmanlık? kazandığında sevinmesini biliyorsan, kaybettiğinde de alkışlama erdemini göstermelisin insanlara ve külübüne zarar vermekten ne zevk alıyorsun?  böyle durumlar yüzünden insanlar eşi ve çocuklarıyla büyük maçlara gidemez oldu…

Yuhalayan, küfreden, koltuk kıran, satırla saldıran…. bu tarz eylemlerde bulunanları “şiddetle kınıyorum“, kâr mı, zarar mı yaptığınızın farkına varın artık…insanlar biraz olsun eğlenmek, güzel vakit geçirmek, stres atmak, rahatlamak için tribünlere gidiyor…gerçek bir “spor” gönüllüsü ve “sporcu” dan aynı şekilde karşılık vermesi beklenemez..yoksa diğerlerinden ne farkları olur du ?…bu futbol şiddeti, yenilgiyi  kabullenememe zihniyeti son bulsun artık!.. yenilgiyi kabullenmek erdemliktir…

Bir de lütfen spora siyaset bulaştırmayalım!!! Spor; mücadeledir, dostluktur, sevgidir, barıştır, kardeşliktir!..  siyaset yapma yeri değildir!

Fenerbahçe’li ve Samsunspor gönüllüsü bir taraftar olarak, bundan sonraki sezonlarda külüb taraftarları arasında saygı, sevgi ve kardeşliğin egemen olmasını temenni ediyorum.Fenerbahçe’li ve Trabzonspor’lu kardeşlerimi kutluyorum..

Averaj farkıyla şampiyonluğu kaçıran Samsunspor’a , Şampiyon olan Mersin İdman Yurdu’na Süper Lige hoşgeldiniz der, başarılı bir sezon geçirmelerini dilerim.Her iki spor takımını da kutlarım.

Unutmadan; Avrupa maçlarında her zaman sonuna kadar Türk takımını desteklerim!.. hangi Türk takımının maçı varsa o akşam “o” takımlıyımdır…Avrupa takımlarını destekleyenlere de anlam veremiyorum..içten içe bölünüyoruz, dost muyuz, düşman mıyız?..

Allah sonumuzu hayır etsin…

mustafakaraoglu

Category: Spor
 • ihyaca says:

  Bu yazıya kocaman bir alkış!!!

  24 Mayıs 2011 at 5:25 AM
 • mustafakaraoglu says:

  teşekkürler ihyaca :) ülkemizde spor anlayışının kötü durumda olması üzücü..

  24 Mayıs 2011 at 7:07 AM
 • nusret says:

  yazın çok güzel anlayış ve sportmenlik keşke bunu herkes senin gibi düşünse
  sahayla, tribün arasında telörgü olmazdı hiçbir stadımızda

  25 Mayıs 2011 at 10:36 AM
 • mustafakaraoglu says:

  kesinlikle dediğiniz gibi, “malesef” den başka bir kelime bulamıyorum…bu duyguyu aşılamaya çalışalım o zaman hep beraber :)

  25 Mayıs 2011 at 10:47 AM

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

* Copy this password:

* Type or paste password here:

5,308 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress